MOJA ZÁHRADA

Halloween

Halloween
Tekvice z vlastnej úrody, inšpirácia z internetu, jeden dlhý večer a takto sme s dcérou vyrobili toto strašidlo.

—————

—————

Ačokča

Ačokča
Veľmi chutná zelenina, označujúca sa aj ako mexická uhorka alebo paprikouhorka je ačokča (Cyclanthera pedata). Už ju s úspechom pestujem niekoľko rokov. Pestuje sa bezproblémovo, nenapádajú ju žiadni škodcovia ani choroby. Plodí neustále od júla až do prvých mrazov. Mladé plody chutia ako hrášok, neskôr chutia ako niečo medzi paprikou a uhorkou. Dá sa jesť za surova aj tepelne spracovaná. Listy sa pripravujú podobne ako špenát. Ideálna plodina, ak chcete mať na stole vždy čerstvú zeleninu.

—————

Porast ačokči

Porast ačokči
Toto je zelená stena z 9 rastlín, ktorá má šírku 5 m a výšku 3 m. Ačokča je liana, ktorá popínaním obrastie ploty a pergoly a tvorí aj okrasný prvok záhrady. Poslúži Vám všade tam, kde chcete vytvoriť rýchlo nepriehľadnú zelenú stenu.

—————

Semienka ačokči

Semienka ačokči
...a takto vyzerajú semienka, ako kúsky čiernej kôry. Ak máte záujem o pestovanie pošlem Vám 20 ks semienok na výmenu za nejakú zaujímavú rastlinu, ktorú pestujete Vy.

—————

Peppinillio

Peppinillio
Na sezónu 2013 som si objednala túto zaujímavú mexickú miniuhorku, pestovanie nebolo zložité, zasadila som ju do väčšieho črepníka k opore, aby sa mohla ťahať. Plody chuťou pripomínali uhorku, ale boli mierne pikantné. 

—————

Peppinillio

Peppinillio
Veľmi dobre vynikli v zeleninových šalátoch pre svoje zaujímavé sfarbenie a po prekrojení sa vo vnútri tiež objavila veľmi pekná mozaika (Šalát nájdete v časti RECEPTY).

—————

Peppinillio

Peppinillio
Peppinillio nie je vzrastom tak veľké ako uhorky, je skôr drobnejšie a viac do guľata.

—————

Kalabasa - indická uhorka

Kalabasa - indická uhorka
Indická uhorka (kalabasa) je veľmi zaujímavá rastlina nielen rastom ale aj chuťou. Zaujímavosťou je, že ak plod odrežiete tak, že kúsok na stonke necháte tak dorastie nanovo. Moja najdlhšia kalabasa mala 55 cm, ale dorásť može aj na vyše metrovú dĺžku.

—————